شهردار بردخون گفت: به صورت عمومی به مردم اعلام شده که از هفته آینده با دام‌های زنده رها شده در سطح شهر برخورد جدی می‌کنیم، اقداماتی که وظیفه شهرداری بوده انجام شده اما ادارات دیگر نیز وظایفی دارند و تاکنون هیچ کاری نکرده‌اند.

پایگاه خبری دیری ها ،  مخاطبان خبرگزاری فارس سوژه‌ای را با عنوان «وجود دامداری‌ها در شهر بردخون موجب نارضایتی شهروندان شده است» را در بخش «فارس من» ثبت کردند که بر اساس آن عنوان شده است بردخون از سال ۷۹ به شهر تبدیل شده اما هنوز چهره‌ای روستایی دارد زیرا گله‌های دام روزانه در خیابان عبور می‌کنند و باعث آلودگی و از بین بردن بهداشت مردم می شود.

به همین جهت خبرگزاری فارس با تعدادی از مردم بردخون به گفتگو نشست و عده‌ای فعالیت دامداری‌ها در شهر را بر خلاف بهداشت عمومی دانستند و و برخی اظهار کردند: حرکت گله‌های دام در معابر شهری باعث تخریب زیرساخت‌های شهری و فضای سبز می‌شود.

افرادی که منازلشان در همسایگی دامداران قرار دارد بیان داشتند که ورود و خروج دام‌ها بویژه در صبح، ظهر و شب باعث اذیت آنان و برهم خوردن بهداشت می‌شود.

برخی ادارات ساماندهی دامداری‌ها در شهر بردخون را یکی از مسؤولیت‌های شهرداری قلمداد می‌کنند و بر اجرای چنین طرحی تأکید دارند.

شهردار بردخون نیز در گفتگو با فارس اظهار داشت: در چند ماه گذشته سه اقدام اساسی انجام شده که در ابتدا شناسایی افرادی که دام زنده نگه داری می‌کنند بوده که به آنان دو ماه فرصت داده شده تا دام‌های خود را به خارج شهر منتقل کنند.

عبدالخالق قایدی افزود: به جهاد کشاورزی شهرستان اعلام کردیم که زمینی را در اختیار دامداران قرار دهد و در غیر این صورت شهرداری مانع نگهداری دام در شهر خواهد شد.

وی اضافه کرد: به صورت عمومی نیز به مردم اعلام شده که از هفته آینده با دام‌های زنده رها شده در سطح شهر برخورد جدی می‌کنیم، اقداماتی که وظیفه شهرداری بوده انجام شده اما ادارات دیگر نیز وظایفی دارند و تاکنون هیچ کاری نکرده‌اند.

قایدی ابراز داشت: بخشداری، منابع طبیعی و جهادکشاورزی مسؤولیت‌هایی دارند که زمین برای استقرار دامداران پیش بینی کنند و آب و برق و دسترسی به آن را تأمین کنند.

شهردار بردخون گفت: متأسفانه برخی به دور از انصاف همه انتظارات و مطالبات را از شهرداری دارند، در صورتی که ادارات دیگر وظایف خود را انجام نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: دام‌های زنده در شهر بیشترین خسارت را به زیرساخت‌های شهری وارد می‌کنند اما آنگونه که انتظار است همکاری لازم صورت نمی‌گیرد.