برگزاری همایش شیر خوارگان حسینی به یاد شهید ۶ماهه دشت کربلا از اسناد مظلومیت عاشورا و تجلی ماندگاری این قیام خونبار است.

به گزارش خبرنگار ما از آبدان مسول امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دیر گفت :کربلا صحنه ای از اسناد مظلومیت سیدالشهدا (ع)و خاندان اهل بیت (ع)است .

حجت الاسلام سعید دیده بان در همایش شیر خوارگان حسینی دهستان سرمستان بخش آبدان اظهار داشت :امام حسین (ع) فرزند ۶ماهه خود را درحالی در راه خدا بذل کرد که بابت آن چیزی طلب نکرد و خداوند به پاس این فداکاری ها ،نام ویاد قیام عاشورا را برای همیشه ماندگار نگه داشت .

فرمانده پایگاه مقاومت حضرت مسلم ابن عقیل (ع)دهستان سرمستان نیز در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت :در مراسم حزن و اندوه شهادت حضرت علی اصغر (ع)مادران و کودکان این دهستان با پوشیدن لباس عزا و پیشانی بندی به نام علی اصغر (ع)و با در آغوش گرفتن کودکان خود به یاد کودک شش ماهه شهید امام حسین (ع)اشک ماتم می ریزند و ارادت و همدردی وسوگ خود را در روز شهادت کوچکترین شهید کربلا به تصویر میکشند.

امید خلیلی یاد او رشد: در این آیین مادران کودکان خود را بر روی دست به سوی آسمان بالا می برند و یا در گهواره ای که با پارچه های سبز متبرک و نذر شده تزیین شده است قرار می دهند و از خداوند سعادت دنیا آخرت فرزند خود را در زیر سایه کرامت و محبت امام حسین (ع)وایمه اطهار طلب میکنند .

خلیلی درپایان از همکاری فرمانده پایگاه مقاومت سمنبر عالی پور ،اعضای شورای اسلامی سرمستان ودهیار که نقش به سزایی در برپایی این مراسم داشتند تشکر کرد انتهای پیام/رضا محمدی