امام جمعه بندر دیر گفت: عزاداری‌های ایام محرم باید به گونه‌ای باشد که گناهی در آن صورت نگیرد

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی امروز در خطبه‌های نمازجمعه بندر دیر با تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: عزاداری‌های ایام محرم باید به گونه‌ای باشد که گناهی در آن صورت نگیرد.

امام جمعه بندر دیر افزود: مجالس حسینی باید بصیرت‌افزا و تقویت‌کننده ایمان و ابراز ارادت به اهلبیت باشد و دشمن‌شناسی و آگاهی عزاداران را افزایش دهد.

وی با تأکید براینکه یکی از عوامل زنده ماندن نهضت امام حسین(ع) برگزاری مجالس عزاداری است، ادامه داد: در پرتو همین سوگواری‌ها و مجالس عزای حسینی توانستیم در طول تاریخ نام و یاد حسین(ع) و نهضت اباعبدالله را زنده نگه داریم.

حسینی با تأکید بر لزوم برگزاری عزاداری‎ها به سبک سنتی، گفت: در برگزاری مراسم اخلاص داشته باشیم و از چشم و هم چشمی‌ها بپرهیزیم.

وی با اشاره به لزوم سخن گفتن پیرامون امر به معروف و نهی از منکر و توجه به نماز اول وقت و قرائت قرآن، تأکید کرد: مرثیه‌ها و سخنرانی‌هایی که در این ایام ارائه می‌شود باید در شأن اهلبیت (ع) باشد و اهداف قیام امام حسین(ع) را تبیین کند.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه اولین درسی که باید از عاشورا بگیریم بصیرت است، عنوان کرد: امروز باید بر بصیرت خود بیفزاییم چرا که انسان‌هایی که بصیرت ندارند جذب دشمن می‌شوند.

وی هدف دشمن از افزیش تحریم‌ها را به زانو درآوردن ملت و نظام ایران دانست و اضافه کرد: امروز در مقابل فشارهای دشمن، شعار حسینیان ایران و عزاداران حسینی باید شعار هیهات من الذله باشد و همان‌گونه که مقام معظم رهبری گفت جنگ نمی‌شود و مقاومت و ایستادگی شعار ماست.

حسینی با بیان اینکه بیش از یکسال از خروج آمریکا از برجام گذشت و آنها تعهداتشان عمل نکردند، یادآور شد: ایران بعد از خروج آمریکا از برجام می‌توانست از برجام خارج شود اما برای اتمام حجت و نشان دادن حقانیت خود به دنیا و جلوگیری از سوء‌استفاده دشمن، مسئله صبر راهبردی را پیش گرفت.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به آغاز گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران از امروز، ابراز کرد: در زمینه تحقیق و توسعه فعالیت‌های هسته‌ای قدم‌های بلندی خواهیم برداشت و دیگر به آن محدودیت‌هایی که براساس برجام پذیرفته بودیم، تن نخواهیم داد.

وی بیان کرد: مسئولین ما باید به طرف مقابل بفهمانند که ایران اسلامی نه از این باب که مستأصل شده است با شما مذاکره می‌کند، بلکه بخاطر این است که به تعهداتش وفادار هست وگرنه همان‌گونه که امام حسین(ع) فرمود هیچ وقت دست ذلت به شما نخواهیم داد و شعار هیهات من الذله اباعبدالله را تکرار خواهیم کرد.حسینی ادامه داد: امروز با عنصر خبیث و کثیفی مثل ترامپ مواجه هستیم که با یزید هیچ فرقی نمی‌کند و امروز هم ما باید فریادمان این باشد که با این یزید بیعت نخواهیم کرد و به مذاکره بر اثر فشار تن نخواهیم داد.

وی افزود: امروز جبهه مقاومت با محوریت ایران اسلامی عرصه را بر دشمنان اسلام و بشریت تنگ کرده است.