فرمانده سپاه شهرستان دیر گفت: برخلاف نظام بین‌المللی و حقوق بین‌الملل ، رئیس جمهور مجهول‌الحال آمریکا سپاه پاسداران را به عنوان سازمانی تروریست اعلام کرد در حالی که سپاه نهادی برخاسته از توده مردم است.

سرهنگ عیسی داوریان امروز در آیین جشن میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار با ابراز هم‌دردی با حادثه‌دیدگان سیل اخیر در کشور اظهار داشت: سپاه نهاد مقدسی است که مولود انقلاب اسلامی و تولد و رشد و نمو و تکامل آن در انقلاب اتفاق افتاده است.

فرمانده سپاه سیدالشهداء شهرستان دیر افزود: در بدو انقلاب مأموریت سنگین این نهاد سرکوب غائله کردستان، خلق عرب و سایر اقدامات خرابکارانه معاندین نظام بود که در این زمینه سپاه با صلابت کارنامه درخشانی از خود بر جای گذاشت.

وی با بیان اینکه سپاه پاسدارن در دوران دفاع مقدس در کنار بسیجیان، ارتشیان و سایر سلحشوران حماسه‌آفرینی کرد، ادامه داد: سپاه در دوران سازندگی هم در عمران و آبادانی مناطق محروم کارنامه سراسر درخشانی داشته است.

داوریان با اشاره به اینکه سپاه در تمامی بحران‌هایی که مستکبرین علیه ایران اسلامی برنامه‌ریزی کرده‌اند جانانه ایستادگی کرده است، عنوان کرد: این نهاد مقدس درخت با طراوتی است که در گلستان ایران به ثمر نشست و ما امروز اقتدار و صلابت آن را نه تنها در ایران بلکه فراتر از مرزها و در منطقه خاورمیانه و در سطح بین‌المللی مشاهده می‌کنیم.

وی گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم در زمانی که تمام کشورهای مظلوم منطقه علیه استکبار به پا خواستند، سپاه به دستور رهبر فرزانه انقلاب به عنوان مستشار نظامی در این کشورها نقش‌آفرینی کرد و پوزه مستکبرین را به خاک مالید و دشمنان نیز به این مهم اذعان دارند.

فرمانده سپاه سیدالشهداء شهرستان دیر اضافه کرد: امروز برخلاف نظام بین‌المللی و حقوق بین‌الملل، رئیس جمهور مجهول‌الحال آمریکا سپاه پاسداران را به عنوان سازمانی تروریست اعلام کرد در حالی که سپاه نهادی برخاسته از توده مردم می‌باشد و هر جا اقدام کرده مشت محکمی بر دهان استکبار جهانی زده است.

وی ابراز کرد: اسلامیت و انقلابیت، متدین بودن، آبادگری،  هوشیاری، فداکاری و دلسوزی و شجاعت  از ویژگی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است تا بتواند از نظام به خوبی صیانت کند.

داوریان با بیان اینکه سپاه در امر محرومیت‌زدایی در کنار دولت است و تمامی بحران‌های کشور را به خوبی مدیریت کرده است، خاطرنشان کرد: سپاه به دستور رهبری تمام برنامه‌های محرومیت‌زدایی را به نام دولت انجام می‌دهد و در کنار مردم و دولت برای حل مشکلات نقش‌آفرینی می‌کند و به دشمن اجازه دامن زدن به اختلافات را نخواهد داد.

این مسؤول با تأکید بر اینکه سپاه باید حسینی باشد، حسینی بیاندیشد و حسینی عمل کند، اظهار کرد: ما افتخار می‌کنیم نام مولایمان امام حسین(ع) بر تارک این نهاد می‌درخشد و مفتخریم که با استعانت و الگوپذیری از حسین بن علی(ع) و ابالفضل العباس(ع) نقش‌آفرینی می‌کنیم.

فرمانده سپاه شهرستان دیر یادآور شد: سپاه پاسداران در تمامی عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی اگر خطری نظام را تهدید کند ورود کرده و از آرمان‌های انقلاب اسلامی پاسداری می‌کند.

وی با اشاره به کمک‌های جمع‌آوری شده توسط حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت برای مردم سیل‌زده کشور افزود: این کمک‌ها شامل کمک‌های نقدی به مبلغ بیش از ۱۰۰ میلیون ریال و همچنین کمک‌های غیرنقدی مانند موادغذایی، پوشاک، آب معدنی و … است که به مناطق سیل‌زده ارسال شد.

داوریان در ادامه از جمع‌آوری کمک‌ها در مرحله دوم خبر داد و گفت: مردم شهرستان دیر می‌توانند با مراجعه به پایگاه‌ها، حوزه‌ها و ناحیه مقاومت کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را تحویل دهند.

وی عنوان کرد: به زودی بسیجیان داوطلب در قالب گروه‌های جهادی برای امدادرسانی به مناطق سیل‌زده اعزام خواهند شد/فارس