اخیرا با اجرای پروژه سنگ فرش چسبیده به بلوار ساحلی این دغدغه در بین شهروندان ایجاد شده است که نکند فضای بکر و ماسه ای این خطه از ساحل دست خوش تغییراتی شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، شماری از مردم در سامانه «فارس من» که مطالبات و مشکلات مردمی را در سراسر کشور پیگیری می‌کند، موضوعی با عنوان “تخریب  چشم انداز ماسه ای با اجرای پروژه سنگ فرش در ساحل بندر دیر” از مشکلات مردم است که در سامانه من به ثبت رسیده است.

بندر دیر با حدود ۸۲ کیلومتر مرز آبی با خلیج فارس دارای جزایر و سواحل بکر و ماسه ای زیبا و چشم نوازی است که متأسفانه در سالیان اخیر بواسطه استقرار شرکت ها و صنعت  و عدم رعایت حریم ۶۰ متری دریا دسترسی مردم به این سواحل کمتر شده است این در حالی است که ساحل متعلق به همه است و باید دسترسی مردم به آبهای ساحلی آسان و راحت باشد.

با روند فعلی شاید در آینده ای نزدیک دیگر شاهد سواحل بکر و دست نخورده نباشیم که این خود زنگ خطری برای مسؤولین است تا دیر نشده در این زمینه چاره اندیشی کنند.

در شهر دیر از چند کیلومتر ساحل حدود ۲ تا ۳ کیلومتر آن  بکر و ماسه ای باقی مانده که از ۱۰۰ متر قبل از المان لک لک ها تا جنگل های حرا ادامه دارد و علاوه بر صبح ها که عده ای برای پیاده روی و نرمش صبحگاهی به این مکان مراجعه می کنند تا از فضای آرام آن بهره مند شوند عصرها بویژه در روزهای تعطیل پذیرای خیل عظیم مردم و مسافران است که اوقات فراغت خود را در ساحل می گذرانند، از طرفی هر از گاهی به مناسبت های مختلف جشن بادبادک ها و مجسمه های شنی در این مکان برگزار می شود که با استقبال خوب خانواده ها همراه است.

اخیرا با اجرای پروژه سنگ فرش چسبیده به بلوار ساحلی این دغدغه در بین شهروندان ایجاد شده است که نکند فضای بکر و ماسه ای این خطه از ساحل دست خوش تغییراتی شود.

یکی از شهروندان به خبرنگار فارس گفت: هدف مسؤولین  قطعا رفاه حال مردم و جذب گردشگر هست که این طرز تفکر ستودنی است اما انتظار می رود در پروژه هایی که اجرا می شود حتما نظر مردم نیز پرسیده شود.

احمدی افزود: شهرداری دیر بجای اینکه بخواهد فضای بکر ساحل را دست خوش تغییراتی کند می تواند امکانات پارک بسیج را ارتقاء دهد.

وی عنوان کرد: گاهی اوقات نیاز است انسان از فضای شهری فاصله بگیرد و به جاهای بکری که هنوز شکل طبیعی خود را حفظ کرده اند سری بزند و از مواهب خدادادی بهره مند شود.

شهروند دیگری با تقدیر از زحمات شهرداری دیر اظهار کرد: ما دوست داریم فضای ساحل همانند گذشته بکر بماند.

عباسی نیا ادامه داد: ساحل ماسه ای شهر دیر شاید از معدود فضاهای بکر استان بوشهر است که در خود شهر واقع شده و دسترسی مردم به آن راحت است.

وی تأکید کرد: نصب سرویس های بهداشتی  توسط شهرداری در ساحل و ایجاد روشنایی کار بسیار خوبی است  اما بهتر بود بجای آلاچیق هایی که کف آنها سیمانی است و در ساحل فضای مصنوعی ایجاد کرده از آلاچیق های سنتی استفاده می شد.

شهردار بندر دیر در گفتگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه ما نیز دغدغه ساحل را داریم، اظهار داشت: در گذشته قراردادی برای اجرای طرحی در این محدوده با شخصی حقیقی بسته شده بود که ما در راستای حفظ حالت طبیعی ساحل اجازه اجرای آن را ندادیم و آن را به مکانی دیگر منتقل کردیم.

علی ابراهیمی افزود: شهرداری دیر در راستای رفاه حال شهروندان تعدادی آلاچیق و سرویس بهداشتی و پایه های برق جهت روشنایی کنار ساحل نصب کرده که شهروندان نیز بارها  تشکر کرده اند.

وی بیان کرد: در آینده ادامه بلوار ساحلی به جاده وفاق وصل خواهد شد اما این پروژه ربطی به ساحل ندارد و با فاصله زیاد از ساحل و جنگل حرا اجرا می شود.

شهردار دیر یادآور شد: برای دسترسی بهتر شهروندان به ساحل ماسه ای بزودی تعدادی دیگر آلاچیق سنتی که ملزومات آن از درخت نخل تهیه شده به همراه پایه های روشنایی در کنار ساحل نصب می شود.

ابراهیمی تأکید کرد: شهروندان از این بابت مطمئن باشند که نگاه ما بر حفظ ساحل ماسه ای و بکر ماندن آن است.

 انتهای پیام/