وزیر کشور با بیان اینکه بی انضباطی مالی مهمترین مشکل موجود در حوزه اقتصادی است، بیان کرد: قانون برنامه و بودجه مربوط به سال ۱۳۵۱ است؛ بعد از انقلاب اصلاحاتی انجام شد اما مشکل اصلی ساختار این قانون است.

 فارس; عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در جلسه فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر اظهار داشت: مهمترین موضوعی که دشمنان بر روی آن تکیه دارند تنش های اجتماعی و اقتصادی، ایجاد نا امنی و نا امیدی در بین مردم است.

وزیر کشور افزود: دشمنان به طور مستقیم و با شدت پیگیری و برنامه ریزی منسجم در حوزه امنیتی کار می کنند که بتوانند شکافی در بدنه نظام ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه محور وحدت در کشور هستند گفت: در طول دوران وزارت در این دولت هیچ موقعی شاهد عدم همدلی و انسجام در استان بوشهر نبوده ایم که این نشان مدیریت کارآمد نماینده ولی فقیه در استان است.

رحمانی فضلی ابراز داشت: باید تلاش کنیم که تولید و صادرات را بیشتر کنیم و استان دارای بیشترین ظرفیت ها در حوزه اقتصادی است.

وزیر کشور با بیان اینکه وحدت و انسجام داخلی در اولویت همه امور است اظهار داشت: انسجام و همدلی پایه امنیت داخلی، امنیت پایه تولید و تولید مایه رضایت مندی مردم است.

وی با اشاره به چیره شدن ادبیات مقاومت در اذهان ملت ها، گفت: همه دنیا قبول کرده اند که هیچ کاری بدون حضور ایران در منطقه شدنی نیست.

وزیر کشور تصریح کرد: برخی از کشورها انتظار دارند که ما در مقابل تهدیدات  و برای دفاع از خود موشک نداشته باشیم که این انتظار بی موردی است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه آمریکا انظار بین الملل تنها مانده است، عنوان کرد: دشمنان این نظام در نظر دارند به مردم ایران فشار بیاورند تا شاید بتوانند به یکی از خواسته های خود برسند اما هر بار با هوشیاری مردم شکست خورده اند.

وی افزود: اگر در مقابل دشمن انفعال نشان دهیم، گستاخ تر می شود و جلو می آید.

وزیر کشور با بیان اینکه بی انضباطی مالی مهمترین مشکل موجود در حوزه اقتصادی است، بیان کرد: قانون برنامه و بودجه مربوط به سال ۱۳۵۱ است؛ بعد از انقلاب اصلاحاتی انجام شد اما مشکل اصلی ساختار این قانون است.

رحمانی فضلی عنوان کرد: معتقدم کشور را باید مبتنی بر ظرفیت های کارآمد کشور اداره کنیم اما این به معنای نا دیده گرفتن ظرفیت های خارجی نیست.

وی با بیان اینکه قیمت های تمام شده کالاها در بازار بالاست، ابراز کرد: مدیران دولتی در این اقدام قوانین و مقررات موجود و نداشتن منابع موجود را بیان می کنند که این پذیرفتنی نیست و باید فکر اساسی شود.

وزیر کشور با اشاره به تفویض اختیار یارانه ها به استان ها عنوان کرد: امسال به رئیس جمهور پیشنهاد دادیم که یارانه سه دهک را با هماهنگی مردم و مسؤولان به استان ها واگذار کنیم.

رحمانی فضلی گفت: در حوزه اقتصادی ساختار اقتصادی پوسیده و غلط  وابستگی به نفت گریبان گیر کشور بوده است که با توجه به ظرفیت های بالای کشور، سرمایه گذاری را در حوزه های مختلف افزایش داده ایم.