نماینده مردم شهرستان دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون چهار هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال به ۳۱۳ طرح عمرانی این شهرستان ها ابلاغ شده است.

به گزارش ایرنا، سکینه الماسی روز پنجشنبه در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان بوشهر در حضور وزیر کشور با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی، تبریک میلاد مسیح و گرامیداشت حماسه ۹ دی اظهار داشت: در راستای تامین زیرساخت شهرستان های جنوبی استان بوشهر سند عمرانی این حوزه تنظیم و در قالب آن ۳۱۳ پروژه با ۶ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرا در مدت پنج سال تعریف شده است.
وی بیان کرد: از این شمار پروژه ۱۶۷ مورد عملیات اجرایی آن آغاز شده که ۶۰ پروژه آن تکمیل شده است.
الماسی ادامه داد: پیش بینی شده با تکمیل این پروژه‌ها تحول عظیمی در حوزه زیرساختی جنوب استان بوشهر ایجاد و محرومیت ها و کمبودهای زیرساختی های آن پوشش داده شود.
وی اضافه کرد: با حمایت وزیر کشور سه روستای بیدخون، بهارستان و چاه مبارک به شهر و سیراف نیز به بخش ارتقا پیدا کرده که همراهی هیات دولت در این زمینه قابل تقدیر است.
الماسی گفت: شهرداری چاه مبارک راه اندازی شده و در ارتباط با روستاهای بیدخون، بهارستان و بخش سیراف نیز انتظار داریم تا دهه فجر روند تشکیل آنها فراهم شود.
وی در ارتباط با حمایت های صورت گرفته از زنان سرپرست خانوار نیز گفت: با گرفتن مصوبه در شورای عالی راهبردی کشور خرید صنایع دستی زنان سرپرست خانوار و افراد کم بضاعت در پتروشیمی‌ها به عنوان هدایای آنها فراهم شود.
الماسی اظهار داشت: برای توانمندسازی جوانان در شرکت‌ها و پتروشیمی‌های جنوب استان بوشهر دوره ای ۶ ماهه برگزار شده و دوره کاروزی آنها نیز طی ۶ ماه آینده اجرایی می شود.
وی افزود: در این راستا شمار قابل توجهی از افراد آموزش دیده جذب شرکت های مستقر در جنوب استان بوشهر شدند.
الماسی در ادامه با ضرورت حمایت از گوجه کاران استان بوشهر گفت: این استان قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل کشور است و انتظار داریم با هدف حمایت از کشاورزان گوجه کار زمینه صادرات این محصول به خارج از کشور فراهم شود