به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، تعطیلی های مکرر جایگاه های سوخت شهر دیر موجب کلافه شدن و سردرگمی مردم شده است و علی رغم پیگیری های مسئولین باز هم شاهد این معضل هستیم.

پس از واگذاری دو جایگاه سوخت شهر دیر به یک مالک مشترک متأسفانه از ابتدای سال جاری شاهد تعطیلی های مکرر  این دو پمپ  بنزین بوده ایم  که موجب ناراحتی و گلایه شدید مردم شده است اما تاکنون این مشکل اساسی و مهم مرتفع نشده و همچنان این داستان تکراری ادامه دارد.

صبح امرو نیز رانندگان جهت سوخت گیری به دو پمپ بنزین شهر مراجعه کردند که بازهم با سطل های ردیف شده  به معنای تعطیلی جایگاه ها مواجه شدند که گویا نبود برق دلیل تعطیلی بوده اما ظاهرا پس از آمدن برق، این بار نبود بنزین جایگاه ها را تعطیل کرده است.

خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیر برای پیگیری این مشکل به سراغ مردم و مسؤولان رفته و پای صحبت های آنها نشسته است.

یکی از موتورسیکلت سواران به خبرنگار خبرگزاری فارس گفت: بارها شده برای سوخت گیری به پمپ بنزین مراجعه کرده ام اما متأسفانه به دلایل مختلف پمپ بنزین تعطیل بوده است.

اسماعیل پولادی افزود: انتظار ما از مسؤولان این است که یک بار برای همیشه این مشکل را برطرف کنند.

یکی از فرهنگیان شهر دیر نیز اظهار کرد: مسؤولین در راستای  رفع مشکل مردم چاره جویی کنند زیرا  نه تنها مردم دیر بلکه شهرها و روستاهای اطراف هم برای سوخت گیری به این جایگاه ها مراجعه می کنند که تعطیلی های پیاپی زندگی روزمره آنها را دچار اختلال می کند.

حسین اسدی با بیان اینکه نقش پمپ بنزین در پدافند غیر عامل انکار ناپذیر است، عنوان کرد: نباید به بهانه خصوصی سازی دو جایگاه پمپ بنزین به یک نفر واگذار شود چرا که امروز چوب این بی تدبیری ها را مردم می خورند.

وی ادامه داد: مردم دیر همیشه در تمامی صحنه های نظام و انقلاب حضور پر شوری داشته اند بنابراین زیبنده نیست که ماه ها با چنین مشکلی روبرو باشند و کاری از سوی مسؤولین صورت نگیرد.

جمال میدری فرد از اهالی روستای اُلی شمالی گفت: گاهی اوقات فاصله روستایمان تا شهر را به امید سوخت گیری موتورسیکلت طی کرده ام اما در کمال تعجب با تعطیلی این پمپ ها روبرو شده ام.

وی ابراز کرد: انتظار ما از آقای فرماندار به عنوان رئیس شورای تأمین شهرستان این است که فکری به حال این معضل کند و نگذارد مردمی که از مشکلات اقتصادی در تنگنا قرار گرفته اند با چنین مواردی مواجه باشند.

مالک جایگاه های سوخت شهر دیر به خبرنگار ما گفت: بیشتر سوخت دریافتی ما از بندر عباس است که به دلیل بعد مسافت گاهی اوقات به موقع آن را دریافت نمی کنیم که اگر حداقل سوخت یکی از این دوجایگاه از بوشهر تأمین شود مشکل سوخت رسانی حل می شود.

محمد مرادی افزود: با توجه به افزایش نرخ تورم هزینه های نگه داری این جایگاه ها نسبت به گذشته چندین برابر شده و حقوق و بیمه ۱۴ نفر پرسنل نیز باید به موقع پرداخت شود.

وی یاد آور شد: پاره ای از اوقات بخاطر اختلال در سیستم های هوشمند جایگاه ها ممکن است تعطیل شود ولی چون تعمیر آن برعهده خود شرکت نفت است بدلیل عدم پیگیری دقیق شرکت نفت ناحیه دیر ممکن است این روند به طول بیانجامد.

مرادی اظهار کرد: ما اسناد کارکرد جایگاه ها را ارسال کرده ایم اما شرکت نفت انکار کرده  و از طرفی چندین ماه است به بهانه درجه بندی از پرداخت کارمزد امتناع می کنند.

رئیس شرکت پخش فرآورده های نفتی شهرستان دیر در گفتگو

 با خبرنگار فارس اظهار کرد: متأسفانه مالک این دو جایگاه نسبت به خرید به موقع سوخت اقدام نمی کند که موجب بروز چنین مشکلاتی می شود.

پژولی افزود: ما در هیچ یک از پمپ بنزین های سطح شهرستان با چنین مشکلی روبرو نیستیم و تنها در دیر این معضل وجود دارد که باید چاره جویی شود.

وی با بیان اینکه ما بنزین با قیمت پایین تر در اختیار پمپ بنزین قرار می دهیم و با فروش آن کارمزد خود را پیشایش دریافت می کند، گفت: اسناد کارکردی که از سوی مالک جایگاه ها به ما ارائه شده ناقص است و قبلا بارها با رایزنی مسؤولان سهمیه سوخت رایگان در اختیار ایشان قرار می گرفت که می بایست پس از فروش بدهی خود را پرداخت می کرد.

پژولی تصریح کرد: در صورت بروز مشکلات نرم افزاری یا خرابی دستگاه های سوخت خود مالک جایگاه باید پیگیر باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر دیر در گفتگو با خبرگزاری فارس با اشاره به گلایه های مردمی از وضعیت فعلی جایگاه های سوخت در دیر اظهار کرد: از ابتدای واگذاری این پمپ بنزین ها به مالک فعلی متأسفانه هر از گاهی با مشکل کمبود سوخت در شهر مواجه هستیم و مردم نیز از ما انتظار پیگیری دارند.

 محمد خاکی افزود: بارها اعضای شورا این مشکل را پیگیری و تذکرات لازم را به مالک جایگاه های سوخت داده اند اما بازهم شاهد این مشکل هستیم.

فرماندار شهرستان دیر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس  اظهار داشت:  انحصاری کردن و واگذاری دو جایگاه سوخت در یک شهر به یک فرد خاص از نظر پدافند غیر عامل صحیح نیست و مشکل اساسی ایجاد می کند.

کریم علی حسنی افزود: هرجا بحث مردم در میان باشد با هیچ کس تعارف نداریم و برای آسایش مردم تمام تلاش خود را بکار می گیریم و این مشکل نیز در حال پیگیری است.

وی با تأکید بر اینکه  اولویت اصلی ما از انحصار خارج کردن توزیع سوخت در دیر هست، گفت: با  بازدید های صورت گرفته از سوی کارشناسان ایمنی و فنی شرکت پخش فرآورده های نفتی استان بزودی مجوز یک جایگاه دیگر پمپ بنزین با مدیریت خود شرکت پخش در سطح شهر صادر می شود که در حال حاضر پیگیر وضعیت زمین آن هستیم.

بر اساس این گزارش ، مردم شهر دیر در ۹ ماه گذشته از سال جاری به شدت از وضعیت جایگاه های سوخت ناراضی اند اما صبورانه منتظر حل این مشکل هستند و انتظار می رود که مسؤولان در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ضمن پیگیری جدی برای حل این معضل  در عملیاتی کردن قول های خود تسریع کنند که در این راستا خبرگزاری فارس تا حصول نتیجه پیگیر این مسئله خواهد بود.

گزارش: مهدی عبدی