صبح امروز دانش آموزان با پرچم های ایران و پلاکاردهایی حاوی شعار های استکبار ستیزی«مرگ بر آمریکا»،« مرگ بر اسرائیل» و « مرگ بر آل سعود» صحنه باشکوهی از اوج نفرت و استکبار ستیزی خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دیر، صبح امروز  اجتماع با شکوه استکبار ستیزی ۱۳ آبان با حضور باشکوه و حماسی مردمان دیار دار الحماسه بندر دیر در حد فاصل مصلی شهدای محراب  و دادگستری شهرستان دیر برگزار شد.
دانش آموزان با پرچم های ایران و پلاکاردهایی  حاوی شعار های استکبار ستیزی«مرگ بر آمریکا»،« مرگ بر اسرائیل» و « مرگ بر آل سعود» صحنه باشکوهی از اوج نفرت و  استکبار ستیزی خود را  به نمایش گذاشتند.

آری امروز  از تمامی اقشار جامعه از نیروهای مسلح و بسیجی گرفته تا بازاری و فرهنگی  و دانش آموز و دانشجو همگان با گام هایی استوار آمده بودند تا بگویند  ملت ایران از آرمان های انقلابی و ارزش های اسلامی خود دست بر نمی دارد و تا نابودی  آمریکای جهانخوار از نفس نمی افتد.

امام جمعه دیر در این اجتماع باشکوه و حماسی با گرامیداشت یاد امام راحل و شهدای دانش آموز اظهار داشت: امروز در تاریخ انقلاب ما روز ویژه و نقطه عطفی برای اینکه سه حادثه مهم تبعید امام، کشتار دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در آن رقم خورده است.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان یاد آور کار بزرگ و اقدام انقلابی دانشجویان پیرو خط امام در تسخیر لانه جاسوسی آمریکاست، افزود: ملت غیور ما دشمنی ها و کینه توزی ها و اقدامات خصمانه آمریکایی ها از قبل و بعد از انقلاب تاکنون را فراموش نخواهد کرد.

حسینی ادامه داد: گاهی اوقات در فضای مجازی و شبکه های ماهواره ای می خواهند از دشمنان ما یک چهره زیبا ترسیم کنند.

وی بیان کرد: راه اندازی کودتای ۲۸ مرداد، حمایت همه جانبه از رژیم پهلوی و صدام ملعون، کودتاها و ترورها، اسقاط هواپیمای مسافربری ایران حمله به طبس و زیر پا گذاشتن  پیمان الجزایر و برجام گوشه ای  اقدام خصمانه آمریکای جنایتکار است.

امام جمعه دیر  با اعلام اینکه ترویج فرهنگ مقاومت در جامعه یک ضرور است تأکید کرد: هیچ ملتی با تسلیم و سازش در مقابل دشمن به پیروزی و اهداف متعالی خود نمی رسد.

وی با بیان اینکه ملت ایران از نهضت عاشورا و حسین بن علی(ع) الگو گرفته است، افزود: مقاومت و پایداری سید و سالار شهیدان در مقابل یزید موجب پیروزی و محبوبیت امروز  ایشان شده است.

حسینی اظهار کرد: امروز شعار هیهات من الذله حسین بن علی(ع) همچون گذشته  شعار اصلی  و محوری  ملت ایران است و در آینده نیز این گونه خواهد بود.

وی  با اشاره به رسوایی  آمریکایی ها در قضیه قتل خاشقچی روزنامه نگار عربستانی افزود: امروز آمریکایی ها از نظر سخت افزاری و نرم افزاری رو به زوال و نابودی هستند و شعار دفاع از دموکراسی  و حقوق بشر آنها رنگ باخته است.

امام جمعه دیر تصریح کرد: ایران اسلامی با رهبری داهیانه امام خامنه ای مدظله العالی  و برنامه ریزی مسئولین و حمایت ملت بار دیگر نقشه های دشمن را خنثی و تو دهنی محکمی به آمریکایی ها خواهند زد.

حمزه اعتماد فرماندار دیر در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: امروز امثال شهید فهمیده ها باید الگوی دانش آموزان ما باشد.

وی با بیان اینکه با  وحدت و همدلی  مرحله کنونی را پشت سرخواهیم گذاشت، افزود:آمریکایی ها تحریم های جدید علیه ملت ایران هستند که باید بدانند ملت ما در کنار مسئولین با وحدت و همدلی بار دیگر آنها را ناامید می کنند.

این مسئول بیان کرد: حضور میلیونی عزاداران در اربعین حسینی نشان از زنده بودن راه امام حسین(ع) و بی اثر بودن دسیسه های دشمنان است.

فرمانده سپاه سیدالشهداء شهرستان دیر نیز به خبرنگار فارس گفت: امروز جوانان پرشور ،دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام دوش تا دوش هم شعار مرگ بر آمریکا سردادند و به جهانخواران اعلام کردند که همه مردم پیرو ولایت فقیه هستند و خواب استکبار جهانی به هیچ وجه تعبیرنمی شود و ایران اسلامی بیشتر از گذشته از عظمت و اقتدار جهانی برخورد است.

سرهنگ عیسی داوران با اشاره به نقش نسل جوان در آینده کشور افزود: وظیفه دانش آموزان و دانشجویان این است که بر بصیرت خود بیافزایند و دشمن شناس و پیرو ولایت فقیه باشند.

فرمانده پایگاه دریایی انصار الحسین(ع) منطقه چهارم ندسا نیز به خبرنگار ما گفت: امروز همه آمده ایم تا  خروشی دیگر علیه نظام سطله  داشته باشیم و بگوییم که آمریکای شیطان صفت هیچ  غلطی نمی تواند بکند.

ناوسالار دوم پاسدار بهرام امیر نژاد با بیان اینکه روز ۱۳ آبان نماد عمق بخشی به تنفر از جنایات و زذالت های آمریکای  جنایتکار است، بیان کرد: با رهبری مقام معظم رهبری ملت ما پیروز  وجاودانی و آمریکای  جنایت کار نابود شدنی است.

در پایان این مراسم  قطعنامه ای توسط یکی از دانش آموزان قرائت شد و شرکت کنندگان در پایان هر بند شعار مرگ بر آمریکا سردادند.