آیین تکریم حجت الاسلام و المسلمین وحید روحان طرح هجرت شهر بردستان با حضور امام جمعه دیر وجمعی از مسئولان شهرستان برگزارشد.

دیری ها؛ حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی حسینی امام جمعه بندر دیر در جشن میلاد امام هادی(ع) و آیین تکریم روحانی طرح هجرت شهر بردستان که در مسجد امیرالمؤمنین (ع) محله شهید عاشوری برگزار شد،اظهار داشت:دین ، نعمت و اسلام منهای ولایت مورد پسند خدا نیست.

وی افزود: آیات نورانی که از سوی خداوند بر پیامبر نازل شد نشان می دهد که امر مهمی که پیامبر مأمور به بیان آن شده است ارتباط تنگاتنگی با رسالت ایشان دارد و همان ولایت علی(ع) است وگرنه در آفتاب سوزان غدیر خم جمع کردن جمعیت برای بیان دوستی امیرالمؤمنین نبوده است.

امام جمعه دیر با تقدیر از تلاش های چهار ساله حجت الاسلام والمسلمین محمد وحیدی عنوان کرد:کار فرهنگی و عقیدتی در مساجد با محوریت امام جماعت شکل می گیرد.

وی تصریح کرد:روحانیت از همان دوران کودکی ما را با دین آشنا کرده و به افراد درس تقوا می دهند.

حسینی افزود: در گذشته که مردم ارتباط تنگاتنگی با روحانیت داشتند ما شاهد اختلافات خانوادگی، آسیب های اجتماعی و طلاق نبودیم.

وی تأکید کرد: روحانیون نقش تعیین کننده ای در رونق بخشیدن به مراکز دینی و مذهبی و ایجاد فضای معنوی در جامعه دارند.

امام جمعه دیر با بیان اینکه هیأت امناء مساجد باید به نوجوانان بها دهند، گفت: مسجد تنها محلی برای عبادت نیست بلکه پایگاه انسان سازی و حل مسائل مختلف مردم است.