حجت الاسلام محمدجواد عاشوری در خطبه های این هفته نماز جمعه ظهار کرد: با فراهم کردن زمینه زیارت محرومان، رفع گرفتاری از مردم، سرپرستی یتیمان، امر به معروف و تهی از منکر، سیرکردن گرسنگان و روزه گرفتن در گرمای شدید با پیامبران و اولیا محشور شویم.

وی با گرامیداشت شهادت سیدعلی اندرزگو و تبریک میلاد حضرت امام هادی به مناسبت های هفته اشاره کرد و گفت: سال قبل در زمینه تجهیزات و امکانات بهداشتی درمانی و ضرورت تعامل داروخانه شهر و داروخانه مرکز بهداشتی درمانی پیگیری شد اما تاکنون تعاملی ایجاد نشده است.

عاشوری با تاکید بر احرای مراسم پرشور در منطقه و اثبات ولایتمداری، ابراز داشت: به مناسبت شهادت شهیدان رجایی و باهنر هفته اول شهریور به نام هفته دولت نامگذاری شد زیرا این بزرگواران اوضاع کشور را ساماندهی کردند.

امام جمعه بردخون با بیان اینکه دو شهید دولت را الگوی خود قرار دهیم، تصریح کرد: ساده زیستی، دوری از اشرافیگری و تجملات، ولایتمداری، بصیرت سیاسی، مردم داری و خدمتگزاری از خصوصیات این شهیدن است.

خطیب جمعه بردخون با اشاره به اینکه ریاست در این شهیدان تأثیر نداشت، گفت: برخی وقتی به پستی می رسند به تجملات رو می آورند و به فکر خانواده و حزب و گروه خود هستند و از مردم فاصله می گیرند.

وی افزود: در خدمت به مردم مسابقه دهیم و با روحیه جهادی به مردم خدمت کنیم اما اکنون بخش زیادی از مدیریت ها تنبل شده است.

عاشوری صداقت در مسؤلیت را مهم دانست و گفت: اعتماد مردم به مسؤلان و نظام کم شده، این اعتماد را برگردانید و با وجود وعده های دروغین و تبلیغاتی مانند اشتغال،, مردم وعده ها را باور ندارند.

امام جمعه بردخون ادامه داد: صیادان انتظار داشتند اسکله خور خان در هفته دولت افتتاح شود و با وجود اینکه همه روستاهای ساحلی دازای اسکله تجاری و صیادی هستند بردخون بعد از ۴۰ سال عمر انقلاب درگیر شعار و وعده غیر عملی هستند.

امام جمعه بردخون با انتقاد از رواج صید ترال که باعث بیچارگی صیادان بردخون شده، خاطر نشان کرد: سه پل در جاده کناری و در مسیر جاده کناری به بردخون احداث شده اما پس از ۶ ماه تا هنوز آسفالت نشده است.

عاشوری تریبون نماز جمعه را محلی برای بیان مشکلات و خواسته های مردم خواند و گفت: برخی مسؤلان از بیان انتقادات دلگیر می شوند اما ضرورت حضور مسؤلان در بین مردم وجود دارد و کاهش تجملات و خرج های اضافی اقدام پسندیده ای است.

وی با تقدیر از برپایی میز خدمت در منطقه، ابراز داشت: نگاه و دید مسؤلان نسبت به بردخون تغییر کند چرا که تزریق اعتبارات قطره چکانی چاره کار نیست، البته مشکل در همه دولت بوده که دیدگاه مسؤلان شهرستان دیر به بردخون خوب نیست.

امام جمعه بردخون خاطرنشان کرد: وزیر قبلی ورزش و جوانان قول احداث سالن بانوان بردخون را داد اما این سالن در شهر دیر احداث شد و این تضییع حقوق مردم است و مردم نگران و دلخورند که این نگاه باید تغییر کند و بردخون با وسعت کم باید گلستان شود/بردخون نیوز