مدیرکل شیلات استان بوشهر با تاکید بر افزایش ایمنی بر روی شناورهای سنتی صیادی استان گفت: طرح نصب سیستم ردیاب ماهواره‌ای برروی لنج‌های صیادی استان بوشهر امسال اجراء می‌شود.

عباسعلی زنده‌بودی ظهر امروز در حاشیه تجلیل از دریانوردان و فعالان عرصه دریا در استان بوشهر با اشاره به جایگاه این استان در عرصه صید و صیادی در خلیج فارس اظهار داشت: استان بوشهر دارای بیشترین ساحل در خلیج فارس است که شغل بیشتر مردم ساحل نشین این استان مربوط به دریا به ویژه صید و صیادی است.

وی از صید افزون بر ۶۰ هزار تن انواع آبزیان در استان بوشهر خبر داد  و تصریح کرد:صیادان استان بوشهر سالانه افزون بر ۶۰ هزار تن انواع آبزیان در خلیج فارس صید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌کنند.

مدیرکل شیلات استان بوشهربا اشاره به  میزان شناورهای صیادی استان خاطر نشان کرد: اکنون ۱۲ هزار صیاد و ۲ هزار کشتی،  لنج و قایق در حوزه صید و صیادی استان بوشهر فعالیت دارند.

زنده‌بودی با تاکید بر توجه به افزایش ایمنی شناورهای صیادی افزود: وجود امکانات ایمنی در شناورهای صیادی الزامی است که مجوز صید و ثبت شناور برای شناورهایی صادر می‌شود که از تجهیزات ایمنی لازم برخوردار باشند.

وی از تجهیز لنج‌های صیادی به سیستم ردیاب ماهواره‌ای خبر داد و تصریح کرد: به منظور نظارت بهتر بر تردد شناورهای صیادی و امنیت جان صیادان که به طور ناخواسته وارد حریم آبی کشورهای همسایه نشوند از امسال به طور آزمایشی سیستم ردیاب برروی لنج های صیادی بندر عامری تعبیه شده است که پس از بررسی و رفع عیوب، برای تمام شناورها نصب می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر بیان کرد: نصب این سیستم به امنیت دریانوردی کمک شایانی می‌کند ومدیریت بهتر فعالیت‌های صیادی را تحقق می‌بخشد..تسنیم