رئیس ثبت احوال شهرستان دیر گفت: دهیاران، شوراهای اسلامی و شهرداری با تبلیغات و اطلاع‌رسانی به مردم و رعایت مهلت قانونی ثبت وقایع ولادت، از دیرثبتی و کم‌ثبتی ممانعت کنند.

دهیاران و شوراها مانع تأخیر در ثبت وقایع حیانی شوند

حسن محمدی بعد از ظهر امروز در نشست شورای هماهنگی ثبت احوال بخش بردخون، اظهار داشت: همکاری و تلاش اعضای شورای هماهنگی به منظور اجرایی‌شدن دستورالعمل ثبت وقایع حیاتی باعث برنامه‌ریزی مناسب و استفاده بهینه از امکانات می‌شود.

رئیس ثبت احوال شهرستان دیر با تأکید بر حاکمیتی‌بودن وظایف و فرایندهای عملیاتی ثبت احوال، افزود: آمار و ارقام ثبت‌شده توسط ثبت‌احوال می‌تواند وضعیت اجتماعی کشور را مشخص کند و تصمیم‌گیری را هدفمند سازد، به همین دلیل باید با هرگونه دیرثبتی و ایجاد اختلال در روند انتقال اطلاعات به ثبت‌احوال برخورد قانونی صورت گیرد.

وی از دهیاران، شوراهای اسلامی و شهرداری خواست که با تبلیغات و اطلاع‌رسانی به مردم و رعایت مهلت قانونی ثبت وقایع ولادت، از دیرثبتی و کم‌ثبتی ممانعت کنند تا زمینه ثبت صد در صدی وقایع حیاتی در مهلت قانونی فراهم شود.

محمدی با اشاره به جایگاه آمار در برنامه‌ریزی‌های کلان کشوری، گفت: ضرورت دارد وقایع حیاتی و فوتی بخش بردخون به صورت کامل ثبت شود تا مدیران اجرایی بتوانند در چشم‌اندازهای آینده از آن بهره ببرند.

بخشدار بردخون  گفت: اهمیت ثبت‌احوال و وقایع حیاتی برای همگان مشخص است و بر کسی پوشیده نیست که ثبت آمار تولد و وفات برای برنامه‌ریزی‌ها لازم است، زیرا هرچه اطلاعات دقیق و کامل‌تری داشته باشیم، برنامه‌ریزی بهتر و کارشناسانه‌تری صورت می‌گیرد.

علی اخلاقی افزود: یکی از موضوعات مهم جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی است و برای کاهش کلاهبرداری باید با ثبت‌احوال همکاری کنیم که در این زمینه دهیاران و شهرداری و شوراهای اسلامی می‌توانند افراد فاقدهویت را شناسایی کنند.

وی بیان کرد: با توجه به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پایان امسال، داشتن کارت ملی هوشمند برای همه رأی‌دهندگان ضروری است.

در ادامه مسؤولان حاضر در جلسه ضمن بیان مطالبی، بر همکاری با ثبت‌احوال جهت جمع‌آوری آمار تولد و فوت افراد ساکن در شهر و روستاهای بخش تأکید کردند/فارس

 انتهای پیام/