بمناسبت ایام محرم تعزیه اشک عاشقانه در تالار هنر دیّر برای ۳ شب به روی صحنه رفت.

غلامرضا ناطقی پور در حاشیه برگزاری این مراسم در گفتگویی اظهار داشت: تعزیه اشک عاشقانه با رویکردی تجربی و با تأکید بر موسیقی و حرکت به روی صحنه رفت.
وی افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر با همکاری گروه تئاتر آفرینگان (آوای صحنه) ۳ شب پایانی ماه محرم را با تعزیه خوانی اشک عاشقانه و با حضور گسترئه مردم در تالار هنر این شهر گرامی داشتند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر تصریح کرد: سه اجرایی که در قالب راز و نیاز، نیایش و دعای امام حسین(ع) در شب عاشورا و مصائب اهل بیت بعد از عاشورا بود که هنرمندان این شهرستان خوب نقش آفرینی کردند و مورد استقبال خوب علاقمندان به هنر تعزیه و عزاداران حسینی قرار گرفت.

ناطقی پور در خصوص تعزیه خوانی و قدمت آن در شهرستان دیّر گفت: تعزیه خوانی از دیر باز در شهرستان دیّر و دیگر نقاط این شهرستان مرسوم بوده است و در هر آئینی دو گروه با لباس های مخصوص تعزیه خوانی می کردند و این دو گروه تلاش می کنند فایی شبیه آنچه که در روایات آمده و در واقعه کربلا رخ داده ترسیم نمایند.

وی با بیان اینکه تعزیه جلوه عشق و دلبستگی شیفتگان حسینی و خاندان پیامبر (ص) است گفت: این هنرمندان به وسیله هنر، ایمان و شجاعت این خاندان را برای عموم به نمایش می گذارند و این هنر از دیر باز مورد توجه و اقبال مردم شهرستان دیّر قرار می گرفته است.

غلامرضا ناطقی پور افزود: استقبال گسترده مردم از این هنر که به مدت سه شب در تالار هنر دیّر برگزار شد نشان از نقش آفرینی خوب هنرمندانی همچون محمد عالی زاده، حسین عالی زاده، امیر حسین فخرایی، امیر حسین موذنی، محدثه کولیوند، عباس مغدانی و دیگر هنرمندان بود که خوب به وظایف و نقش خوب عمل کردند و در طول مدت اجرا شاهد جمعیتی حدود ۶۵۰ نفر بودیم.

این تعزیه با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیّر، گروه تئاتر آفرینگان (آوای صحنه )، انجمن هنرهای نمایشی بندر دیّر و گروه نینجا رنجر باشگاه سیندخت به مدت ۳ شب در تالار هنر مجتمع فرهنگی هنری نفت دیّر به روی صحنه رفت.

انتهای پیام/