با نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس استان بوشهر ۲۴۱ هزار دانش آموز این استان راهی ۸ هزار و ۲۸۷ کلاس درس شدند.

آغاز سال تحصیلی جدید در مدارس استان بوشهر به روایت تصویر

مدارس استان بوشهر صبح امروز با نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در دبیرستان دخترانه حجاب‌ بوشهر در آیینی بازگشایی شد.

در آیین بازگشایی مدارس بوشهر رئیس ستاد اجرای سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش با تبریک سال تحصیلی جدید و با اشاره به اینکه پیشرفت جامعه از خروجی مدرسه‌ها  محقق می‌شود اظهار داشت: مدرسه‌ها باید کانون اصلی تربیت در جامعه به‌شمار بروند و قدرت و جایگاه آنان ارتقا یابد تا اصل تعلیم و تربیت انجام شود.

رضا مددی، آغاز سال تحصیلی را مهمترین رویداد فرهنگی  کشور است دانست و تصریح کرد: آغاز سال تحصیلی منجر به ایجاد نظم اجتماعی در سطح جامعه می‌شود وهمه بخش‌ها و ارکان نظام درگیر بازگشایی مدرسه‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت سبب پیوند همه اعضای جامعه می‌شود تاکید کرد: باید با استفاده از همه امکانات محیط مناسبی در مدارس برای شکل‌گیری شخصیت نسل آینده این سرزمین ایجاد شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر نیز با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید ۲۴۱ هزار دانش آموز راهی ۸ هزار و ۲۸۷ کلاس درس شدند خاطرنشان کرد:  ۷۶ درصد دانش آموزان استان بوشهر در مناطق شهری و ۲۴ درصد در مدارس روستایی تحصیل می‌‌کنند.

غلامحسن حسینی با بیان اینکه ۱٫۶ درصد دانش آموزان سطح کشور در استان بوشهر تحصیل می‌کنند افزود: همکاری اولیاء دانش آموزان با مدیران و معلمان مدارس امری مهم و ضروری است که در سند تحول بینادین روی این موضوع تاکید شده است.

وی با تاکید بر توجه نقش مهم مهارت آموزی در رشد و تعال دانش آموزان گفت: توجه به رشته‌های هنرستانی و فنی و حرفه‌ای باید در اولویت برنامه دانش آموزان و اولیاء آنان قرار بگیرد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه هیچ کلاسی در سال تحصیلی جدید در استان بوشهر بدون معلم نخواهد بود تصریح کرد: با وجود اینکه آموزش و پرورش استان بوشهر با کمبود آموزگار روبه‌رو است اما با تلاش‌های انجام شده هیچ کلاسی در سال تحصیل  جدید بدون معلم  نیست.

انتهای پیام/تسنیم